آموزش فعالسازی Windows Sandbox image

آموزش فعالسازی Windows Sandbox

Windows Sandbox یکی از قابلیت‌های جدید ویندوز 10 (Windows10) میباشد. که از نسخه شماره 1903 به بعد قابل دسترسی است. در‌واقع این ویژگی یک ماشین مجازی درون سیستم شما میباشد که با استفاده از تکنولوژی Hyper Visor یک نسخه تمیز و ایزوله از سیستم عامل ویندوز را ارائه میدهد.

در‌واقع مانند این میباشد که با استفاده از یک ماشین مجازی مانند Hyper-V یا هر سیستم ماشین مجازی دیگر یک نسخه مجازی ویندوز را در سیستم خود اجرا کنید. ولی با این حال این روش دارای مزایایی نیز میباشد. مانند اینکه بدون انجام کاری اضافه اقدام به راه اندازی یک ماشین مجازی می‌کنید و همچنین یکپارچگی و بهینه شدن آن برای اجرای ایزوله در سیستم، امنیت، بوت سریع و از همه مهمتر حجم آنکه چیزی در حدود 100MB میباشد. همچنین اینکه برای نصب و اجرای آن نیاز به لایسنس و پرداخت هزینه نمیباشد.

 

هر بار که Windows Sandbox را اجرا می‌کنید در‌واقع نسخه‌ای تمیز و ایزوله از سیستم عامل در اختیار شما قرار می گیرد. با استفاده از این محیط ایزوله میتوانید نرم‌افزارها، برنامه‌ها یا لینک های نا مطمئن را در این محیط اجرا کنید به طوری که آسیبی به سیستم اصلی شما وارد نشود. و با این کار سیستم شما در برابر کدها و برنامه‌های مخرب حفظ میگردد. همچنین Developerها میتوانند از این محیط برای تست برنامه‌های خود استفاده کنند.

 

امیدوارم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

پربازدیدترین مقالات

مشاهده مقالات سایت
روز برنامه نویس مبارک image

65 روز برنامه نویس مبارک

دوشنبه / بیست و دوم / شهریور ادامه مطلب
Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ابري انتشار موسيقي) image

1670 Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ا...

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب
توابع تعميم يافته image

1467 توابع تعميم يافته

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب
فايل robots.txt image

1009 فايل robots.txt

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب