ارسال فايل اجرايي از طريق GMail image

ارسال فايل اجرايي از طريق GMail

ارسال فايل اجرايي(exe) از طريق GMail

حتما براي شما هم پيش آمده باشد که بخواهيد يک ايميل ارسال کنيد و ممکن است ايميل شما حاوي يک يا چند فايل ضميمه باشد در صورتي که فايل هاي ضميمه شما حاوي فايل اجرايي (exe) باشن موقعي که گزينه Attach files را انتخاب ميکنين و عمل  آپلود (Upload) فايل ها پايان مي يابد با خطاي Blocked for security reasons مواجه بشويد  .
در واقع گوگل بخاطر مسائل امنيتي (من جمله مشکل هرز نامه ها) ارسال فايل هاي :
.ade, .adp, .bat, .chm, .cmd, .com, .cpl, .exe, .hta, .ins, .isp, .jar, .jse, .lib, .lnk, .mde, .msc, .msp, .mst, .pif, .scr, .sct, .shb, .sys, .vb, .vbe, .vbs, .vxd, .wsc, .wsf, .wsh
را از طريق ايميل مجاز نميداند زيرا اين فايل ها اجرايي هستن و ممکنه حاوي کد هاي مخرب باشن .
شايد اولين راه حل که به ذهن همه برسه اينه که آنها را درون يک فايل فشرده (zip) قرار بدهند و دوباره ارسال کنن ولي وقتي اين کار را انجام ميدهند باز با همين مشکل مواجه ميشوند . 

پس راه حل چيست ؟
اولين و ساده ترين راه حل اينه که از يک سرويس دهنده ايميل ديگه که امکان انجام اين کار را به ما بدهد استفاده کنيم . اين سرويس ميتونه outlook.com سرويس ايميل مايکروسافت باشه که داراي امکانات مناسبي هست ولي اينکار 2 اشکال دارد 
1)    اينکه امکان دريافت اين فايل ها از طريق Gmail و جود ندارد 
2)    شايد شما بنا به دلايل مختلف نخواهيد که از سرويس ديگه اي استفاده کنين
در اين حالت روش دوم اينه که پسوند فايل مورد نظر را به يک پسوند نا معروف تغيير بدهيم اين کار به روش زير امکان پذير هست 

در Windows10 از  File Explorer از گزينه View  سپس تيک گزينه  File name extensions  را انتخاب ميکنيم با اين کار پسوند فايل ها ظاهر مي شود و به راحتي ميتوانيم آنها را Rename  کنيم .

در نسخه هاي قبلي ويندوز در File Explorer  گزينه Tools سپس Folder options را انتخاب ميکنيم و بعد تيک گزينه Hide extensions for known file types  را برميداريم . بعد از اينکار پسوند فايل ها نمايش داده ميشود و به راحتي ميتوانيم يک پسوند مثلا txt براي فايل مورد نظر در نظر بگيريم 
حالا به راحتي ميتونيم فايل مورد نظر را ارسال کنيم . در مقابل کسي که اين فايل را دريافت ميکند بايد پسوند فايل را به شکل اوليه خود باز گرداند که اين امر از ضعف هاي اين روش ميباشد .

روش ديگر براي انجام اين امر که پيچيدگي روش قبلي راهم ندارد اين است که ابتدا فايل را در يک فضاي رايگان در اينترنت مثل Drop Box يا Google drive يا One Drive ذخيره کنيم و سپس لينک دسترسي به فايل را همراه با ايميل مورد نظر ارسال کنيم البته براي اينکار ميتوانيم از سرويس هاي ايراني استفاده کنيم مثلا picofile.com که يک رابط فارسي و ساده دارد کافي است به صفحه اصلي سايت وارد بشويم و گزينه انتخاب فايل را انتخاب کنيم سپس پس از انتخاب فايل مورد نظر مدت زماني بسته به حجم فايل زمان لازم است تا فايل بار گذاري شود سپس لينک دسترسي به آن ظاهر ميشود آنرا کپي کنيد و همراه ايميل خود ارسال کنيد و در طرف مقابل کسي که ايميل را دريافت ميکند کافي است روي لينک کليک کند تا بتواند اين فايل را دانلود کند . به همين سادگي .

پربازدیدترین مقالات

مشاهده مقالات سایت
روز برنامه نویس مبارک image

65 روز برنامه نویس مبارک

دوشنبه / بیست و دوم / شهریور ادامه مطلب
Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ابري انتشار موسيقي) image

1669 Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ا...

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب
توابع تعميم يافته image

1466 توابع تعميم يافته

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب
فايل robots.txt image

1008 فايل robots.txt

چهار شنبه / بیست و پنجم / تیر ادامه مطلب