آخرین مقالات سایت

آخرین مقالات ارسالی


فرمت دهی پیش نمایش تصاویر گم شده با CSS

فرمت دهی پیش نمایش تصاویر گم شده با CSS

تصاویر از مهمترین عناصر تشکیل دهنده صفحات وب هستند که می توانند تاثیر زیادی بر کیفیت محتوا داشته باشند. در این مقاله می خواهیم که به نحوه استایل دهی به تصاویر گم شده یا تصاویری که به هر دلیل بارگذاری نشده اند می پردازیم.

خواندن

مرورگر براو (Brave)

مرورگر براو (Brave)

وقتی صحبت از مرورگر وب میشه همه ما یاد مرورگر کروم ساخت گوگل میافتیم که سهم بسیار زیادی از این بازار را در اختیار دارد.البته مرورگرهای شناخته شده دیگه ای هم وجود دارند مرورگر اج ساخت مایکروسافت یا فایرفاکس ساخت مازیلا ولی ما امروز در مورد گزینه ای دیگه صحبت می کنیم مرورگر وب براو یا (Brave) که دارای ویژگی های بسیار جالبی هست که به مرور برخی از آنها می پردازیم.

خواندن

ابزار کپی جداول SQL Server

ابزار کپی جداول SQL Server

کپی کردن مقادیر درون تمام جداول پایگاه داده SQL Server شاید برای شما هم پیش آمده باشد که بخواهید یک کپی از تمام مقادیر درون یک پایگاه داده را به پایگاه داده دوم منتقل کنید با استفاده از SQLCloneToGo به راحتی می توانید اینکار را انجام دهید

خواندن

Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ابري انتشار موسيقي)

Sound Cloud (ساوند کلاود سرويس ابري انتشار موسيقي)

چند وقتي است که سايت محبوب ساوند کلاود از ليست فيلتر خارج شده و حالا مي توانيم بدون استفاده از فيلتر از اين سرويس محبوب و رايگان استفاده کنيم . اما ساوندکلاود چي هست و چه امکاناتي داره ؟ در ادامه با ما همراه باشيد .

خواندن

ارسال فايل اجرايي از طريق GMail

ارسال فايل اجرايي از طريق GMail

ارسال فايل اجرايي(exe) از طريق GMail حتما براي شما هم پيش آمده باشد که بخواهيد يک ايميل ارسال کنيد و ممکن است ايميل شما حاوي يک يا چند فايل ضميمه باشد در صورتي که فايل هاي ضميمه شما حاوي فايل اجرايي (exe) باشن موقعي که گزينه Attach files را انتخاب ميکنين و عمل  آپلود (Upload) فايل ها پايان مي يابد با خطاي Blocked for security reasons مواجه بشويد  .

خواندن

فايل robots.txt

فايل robots.txt

براي اينکه به اين سوال پاسخ دهيم بايد ابتدابدونيم که robot هايوب (خزندگان يا عنکبوتهاي وب) چه هستند در واقع اينان برنامه هاي هستند که بدونتوقف و به صورت خودکار تمام وب را جستجو ميکنند و منابع مختلف مانند صفحات وب يافايل هاي تصويري و ... را شناسايي ميکنند مانند روبات گوگل . در واقع فايل robots.txt فايل است که ما به وسيله آن اين خزندگان راراهنمايي ميکنيم تا وبسايت مارا بهتر جستجو کنند و مواردي را که به هردليلي ميخواهيم در وب ديده نشوند را مشخص ميکنيم براي ديدن يک نمونه ميتوانيد فايل robots.txt مبروط به سايت سخن به کد راببينيد براي اينکار به اين صورت رفتار ميکنيم :

خواندن

توابع تعميم يافته

توابع تعميم يافته

توابع تعميم يافته يکي از قابليت هاي جديد و جالب در عين حال کاربردي در C# توابع تعميم يافته هست . توابع تعميم يافته اين امکان را به برنامه نويس ميدهند تا به يک کلاس (حتي اگر از نوع مهر و موم شده (sealed) باشد) يک يا چند متد (تابع) را اضافه کند که البته اين متد ها (توابع) دسترسي به مقادير خصوصي (private) کلاس ندارند ولي در بعضي مواقع بسيار ميتوانند مفيد باشند . همانطور که در سرتاسر C# از اين مزيت (توابع تعميم يافته) استفاده هاي زيادي شده است براي نمونه يک متغيير از نوع List ايجاد کنيد و يک نگاه به متدهاي آن بندازيد آنها را خوب نگاه کنيد . حالا فضاي نام System.Linq را به پروژه اضافه کنيد و مجددا يک نگاه ديگه به متدها بندازيد ميبينيد که تعداد زيادي متد براي استفاده از Linq

خواندن

پروژه ماشين حساب در JavaScript

پروژه ماشين حساب در JavaScript

امروز دو سه روز ميشه که نسخه جديد وبسايت رو آپلود کردم و داشتم به خودم استراحت ميدادم که از سر بيکاري به ذهنم رسيد يکاري انجام بدم اول ميخواستم که يک بازي درست کنم بعد ديدم که VS Code بي استفاده داره خاک ميخوره کفتم يکم ازش کار بکشم محيط زيبا و خوبي داره همراه با ديباگر براي سي شارپ (#C) و نود جي اس (Node.JS) در کل باهاش حال کردم . پس يک ماشين حساب با جاوا اسکريپت نوشتم ميتونين سورسش را در ادامه دانلود کنين حدود 210 خط کد جاوا اسکريپت و 70 خط کد HTML شد به اضافه دو خط کد CSS :) که البته اين بخاطر استفاده از بوت استراپ زياد نيازي نبود که کد CSS توليد کنم . اميدوارم که بدردتون بخوره .

خواندن

پازل با JavaScript

پازل با JavaScript

بعد از پروژه ماشين حساب با جاوا اسکريپت تصميم گرفتم که يک بازي بسازم براي شروع يک بازي ساده پازل درست کردم . بازي خيلي ساده اي هست که اميدوارم بدردتون

خواندن

تعداد نمونه هاي ساخته شده از يک شي در سي شارپ

تعداد نمونه هاي ساخته شده از يک شي در سي شارپ

برخي مواقع در حين برنامه نويسي نياز هست تا بخواهيم تعداد نمونه هاي ساخته شده از يک کلاس (تعداد اشياء ساخته شده) را داشته باشيم . مثلا در يک بازي ماشين راني بخواهيم تعداد نمونه هاي ساخته شده از يک نوع خودرو را بدونيم . خوب براي اين کار ميشه از روش هاي مختلفي استفاده کرد مثلا بياييم تک تک خود رو ها رو شمارش کنيم (که البته روش مناسبي نيست) . يا اينکه تعداد ساخته شده از هر کلاس را در يک آرايه يا يک فايل ذخيره کنيم و... روش هاي زيادي براي اين امر وجود داره ولي هرکدام داراي اشکالات و معايبي هست ولي روشي که در ادامه به آن ميپردازيم ضمن اينکه نياز به مديريت کمتري داره . ميشه خيلي راحت به تعداد نمونه ها دسترسي پيدا کرد .

خواندن

شبيه ساز Brain-Fu*k با زبان سي شارپ

شبيه ساز Brain-Fu*k با زبان سي شارپ

شبيه ساز زبان برنامه سازي Brain F-ck (براين فاک) به صورت اوپن سورس و با زبان برنامه نويسي سي شارپ دانلود از اکانت گيت هاب

خواندن